Готуємося до ДПА

ДПА-2023 у початковій та основній школі: особливості

Учні 4-х, 9-х класів у 2023 році  звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

№ 19 від 11 січня 2023 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 січня 2023 р. за № 167/39223

Про звільнення від проходження
державної підсумкової атестації учнів,
які завершують здобуття початкової
та базової загальної середньої освіти,
у 2022/2023 навчальному році

Відповідно до статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 3 розділу I, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, та з метою збереження життя і здоров'я учнів в умовах воєнного стану НАКАЗУЮ:

1. Звільнити у 2022/2023 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

2. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Єресько О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.

Т. в. о. Міністра                                    Андрій Вітренко

ДПА-2022: визначено перелік шкільних іспитів для учнів

Міністерством освіти визначений перелік предметів, з яких у 2021/22 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Документом визначено, що наступного навчального року учні 4-х та 9-х класів складатимуть шкільні іспити письмово у своїх закладах освіти.

Учні, які наступного навчального року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, проходитимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Перелік предметів ДПА у 4-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники, які завершують здобуття початкової освіти складатимуть такі випускні іспити:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Перелік предметів ДПА у 9-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники базової середньої освіти складатимуть 3 письмових іспити, що проводитиме заклад освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Попереду   -  іспити. Ви готові до них?

У відчутті, що нічого не встигнете  ?  У розгубленості  через невміння відділити головне від другорядного?! . ДПА - це, безумовно, напруга.

Переконувати вас в цьому не будемо. Але давайте будемо ставитися до н
ього, як до факту в біографії, як до рубіжного  кроку: через це всі проходили, від цього не вмирають. Як же треба ставитися до іспитів? Найголовніше - не перебільшувати і не применшувати його значення. А з чим можна його порівняти?
Напевно, з підсумковою контрольною роботою в кінці року
. У народі кажуть: "У всьому поганому є щось хороше". Давайте і ми з вами спробуємо знайти плюси в цьому лякаючому словосполученні  "ДПА".  Це безкоштовний тренувальний шанс для вступу до вищої школи . Ітак, що ж ми маємо ?
Один  засвоїв одне питання, другий - інше. Розповіли один одному прочитаний матеріал. Кожен побував у ролі відповідаючого  і вчителя, пояснюючи товаришеві те чи інше питання. Подумайте, на що ви розраховуєте, йдучи на ДПА? На шпаргалки (багато психологів за шпаргалки, які ви писали самі, у потрібний момент потрібна інформація спливе у вашій пам'яті, тому що при письмі  у вас включається і зорова, і моторна пам'ять), на батьків (майте на увазі, що батьки не завжди знають про реальний стан справ у тім чи іншому предметі)а себе (проведіть ревізію знань. Чітко оцініть свої сильні і слабкі сторони знань з предметів. Швидко ліквідуйте прогалини.)?
Якщо потрібно – попрацюйте  з репетитором. Пам'ятайте, незнання веде до незапланованих невдач, а вони зараз вам зовсім не потрібні).
Як не банально це звучить, але для успішної здачі іспитів потрібен елементарний режим дня
:

-Сон - 8 годин;

-Свіже повітря - 4 години на день. Йде великий потік інформації. Для її засвоєння необхідний кисневий обмін.
-Харчування - чотириразове. Введіть добавки: мед, горіхи, вітаміни. Виключіть кав
у. Пийте фіточай.

Бажаємо успіху!!!