Математика. 1 клас. Число і цифра 0.
Тема.Число і цифра 0. Віднімання рівних чисел. Порівняння чисел. Написання цифри 0.
Мета : на основі практичних дій з предметами розкрити утворення числа 0;визначити його місце в числовому відрізку ; продовжити роботу над формуванням в учнів уміння складати приклади на додавання й віднімання;удосконалювати навички усної лічби;розвивати мислення,увагу і уяву,виховувати почуття взаємоповаги, готовності допомогти.
Обладнання: індивідуальні картки, картки з друкованою і рукописною цифрою 0, презентація уроку.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
(Слайд №1)
Пролунав веселий дзвоник
Завітали всі у клас!
Будем дружно ми старатись,Щоб побачити в кінці
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці!
II. Актуалізація опорних знань учнів
-Сьогодні на уроці до нас завітає гостя.А хто вона така,здогадайтеся з вірша:
Всі тварини поховались
Маша йде – вони дізнались.
Хоч дівча зла й не бажає
Та звірятам заважає.
Піднімає шум та сміх…
Вже замучила усіх.
(слайд №2)
1.Усна лічба
-Так, це Маша з мультфільму « Маша і ведмідь».Вона мріє стати ученицею.Тож ,давайте їй в цьому допоможемо. Маша так поспішала до нас у гості, що переплутала всі цифри.
слайд № 3
Давайте допоможемо розташувати в правильному порядку
Слайд№4
Перевір
-Назвіть сусідів числа 5,9
-Яке число передує числу 3? 7?
-Назвіть наступне число ,що слідує за числом 4,9.
2.Гра «Маша і зайці»
Маша дуже шебутна
Зайців завжди розганяє
Вони швидко потікали
Знаки всі позакривали.
-Відгадайте ,які знаки закрили зайці?
Слайд №5
3.Під час усної лічби - індивідуальне опитування
3 учні працюють за картками
1картка Обчисли
5+2 10-5
3+3 5+5
6+2 2-1
4-3 4+1
2картка
Порівняй
5…3 4…10 8…6 7…9
10…1 2…2 5…7 6…6
3 картка
Встанови закономірність та продовж ланцюжок
1 3 5…………………………………..
МУЗИЧНА ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
III. Повідомлення теми, мети уроку
-Щоб дізнатися тему уроку, необхідно розгадати головоломку, яку принесла Маша.
Слайд №6
Слайд № 7 із зображенням цифри 0
IV Вивчення нового матеріалу
1.Він, як бублик, як калачик,
Як обручик чи як м'ячик,
Круглий сам. Ще в давнину
Цифру цю назвали нуль.
Слайд №8
-Діти, давайте розкажемо новій учениці на що ще схожа цифра 0?
-Що ви знаєте про число 0?
-Де розташуємо в числовому ряді?
Слайд № 9 .Показ написання числа 0.
Робота в зошиті.
Допоможемо Маші навчитися писати цю цифру.
Письмо цифри 0.
2.Утворення числа 0.
-Дізнатись, як утворилось число 0 нам розкаже сама дівчинка.
Ось історія ,шо трапилась нещодавно з нею.
Одного разу Маша зірвала 4 яблука і вирішила пригостити Ведмедя. Проте його не було вдома і вона спочатку з’їла 1 яблуко,потім ще,ще і ще і врешті –решт нічого не залишилось.
Під час розповіді учні разом з вчителем складають і записують приклади.
Слайд №10 -13
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ДЛЯ ОЧЕЙ
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Слайд № 14
-Скільки кульок намальовано?
-Скільки кульок полетіло?
-Як записати приклад?
-Який висновок можна зробити? (якщо відняти однакову кількість від заданої, то у відповіді отримаємо 0)
2. Слайд № 15
Складання прикладів за малюнками. Віднімання рівних чисел.
3. Конкурс художників «Живий нуль».Робота в парах
У кожної пари учніів картка із зображенням 0.
Завдання : домалювати елементи, щоб вийшла жива істота
-Давайте подивимося, яку істоту намалювала Маша.
Слайд № 16
VI Підсумок уроку
Що нового дізнались на уроці?
- Що найбільше сподобалось?
- А як,на вашу думку, наша гостя може стати ученицею? Чому ви так думаєте?
-