Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа №74" Дніпровської міської ради

Готуємося до ДПА

ДПА-2022: визначено перелік шкільних іспитів для учнів

Міністерством освіти визначений перелік предметів, з яких у 2021/22 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Документом визначено, що наступного навчального року учні 4-х та 9-х класів складатимуть шкільні іспити письмово у своїх закладах освіти.

Учні, які наступного навчального року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, проходитимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Перелік предметів ДПА у 4-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники, які завершують здобуття початкової освіти складатимуть такі випускні іспити:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Перелік предметів ДПА у 9-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники базової середньої освіти складатимуть 3 письмових іспити, що проводитиме заклад освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Попереду   -  іспити. Ви готові до них?

У відчутті, що нічого не встигнете  ?  У розгубленості  через невміння відділити головне від другорядного?! . ДПА - це, безумовно, напруга.

Переконувати вас в цьому не будемо. Але давайте будемо ставитися до н
ього, як до факту в біографії, як до рубіжного  кроку: через це всі проходили, від цього не вмирають. Як же треба ставитися до іспитів? Найголовніше - не перебільшувати і не применшувати його значення. А з чим можна його порівняти?
Напевно, з підсумковою контрольною роботою в кінці року
. У народі кажуть: "У всьому поганому є щось хороше". Давайте і ми з вами спробуємо знайти плюси в цьому лякаючому словосполученні  "ДПА".  Це безкоштовний тренувальний шанс для вступу до вищої школи . Ітак, що ж ми маємо ?
Один  засвоїв одне питання, другий - інше. Розповіли один одному прочитаний матеріал. Кожен побував у ролі відповідаючого  і вчителя, пояснюючи товаришеві те чи інше питання. Подумайте, на що ви розраховуєте, йдучи на ДПА? На шпаргалки (багато психологів за шпаргалки, які ви писали самі, у потрібний момент потрібна інформація спливе у вашій пам'яті, тому що при письмі  у вас включається і зорова, і моторна пам'ять), на батьків (майте на увазі, що батьки не завжди знають про реальний стан справ у тім чи іншому предметі)а себе (проведіть ревізію знань. Чітко оцініть свої сильні і слабкі сторони знань з предметів. Швидко ліквідуйте прогалини.)?
Якщо потрібно – попрацюйте  з репетитором. Пам'ятайте, незнання веде до незапланованих невдач, а вони зараз вам зовсім не потрібні).
Як не банально це звучить, але для успішної здачі іспитів потрібен елементарний режим дня
:

-Сон - 8 годин;

-Свіже повітря - 4 години на день. Йде великий потік інформації. Для її засвоєння необхідний кисневий обмін.
-Харчування - чотириразове. Введіть добавки: мед, горіхи, вітаміни. Виключіть кав
у. Пийте фіточай.

Бажаємо успіху!!!